OSMA

Ševčíkův cíl na valné hromadě - dostat Harvard do konkursu

Zveřejněno: 1.2.2004

Navrat na hlavni stranku OSMY

Pár desítek hodin chybí do naprostého rozkradení HPH v režii Vostrého gangu, což se má odehrát ve středu v Táboře na valné hromadě. O jak bezpříkladnou loupež před zraky jen zcela pasivně přihlížející policie a st. zastupitelství vůbec jde, může svědčit i OSMOU zjištěná skutečnost, že sám J. Široký, jenž byl jmenován jakýmsi dohlížitelem nad podvodnými trusty Vostrého, Ševčíka a Sarrise se zalekl a na svou "funkci" rezignoval (nelze ovšem vyloučit ani oblíbenou estébáckou informační hru). Jestliže je tomu tak a už i tak exponovaní příslušníci bývalé komunistické tajné služby od sebe dávají ruce pryč, to by vskutku něco znamenalo. Pro současnou policii třeba i podezření, že je v tomto případě ještě otrlejší. Nebo opravdu někdo tuto gigantickou loupež nejméně 40 miliard systematicky kryje a práci policie po léta paralyzuje?
Naprostý právní marasmus v této zemi zřejmě povzbudil i samotného Koženého, takže se s chutí pustil do zakládání politické strany a hned se demokraticky jmenoval nejen předsedou (nějaké volby jsou patrně pod Koženého rozlišovací schopnost), ale i předsedou stínové vlády. Stejně tak ustanovil prvního místopředsedu, jeho tajemníka a ti pak vedoucí sekretariátu a sám se navíc hodlá stát evropským poslancem. I stínová vláda je sestavena v čele s Koženým, ministrem pro místní rozvoj Matějkou, další ministři se hledají a členstvo zřejmě není zapotřebí, co kdyby třeba chtělo jiné představitele. Dokonce vydal politický manifest své strany a navíc připojil i svůj životopis. Kdyby ho poslal do Vatikánu, určitě by byl prohlášen za svatého, ovšem jen v případě, že by papežská kurie neměla k dispozici tajnou zprávu, kterou si na počátku 90. let nechala o Koženého činnosti v emigraci vypracovat tehdejší vláda. Snaha stát se evropským poslancem však svědčí i o Koženého náležitém strachu, jenž ho vede k jedinému - získat poslaneckou imunitu. Možná, že ani Bahamy nemusí být zanedlouho tak nedobytnou pevností, jak se dnes ještě zdá.
Nicméně i ten nebesky čistý životopis ledacos vypovídá, když třeba uvádí: klíčovým faktorem při tvorbě Koženého charakteru byl vrcholový sport. Přitom naši vrcholoví sportovci jsou vesměs docela poctiví hoši, až sem tam na nějaké braní zakázaných anabolik, nebo prodaný fotbalový zápas. Kožený však jde dál - "cíleným tréninkem založeným na koncepci země, voda, vzduch usiluje o komplexní poznání světa a své vlastní osoby". Suverénně si svých údajných sedm let na Harvardu vynásobil jakýmsi ekvivalentem na 12 let univerzitních přednášek (nakonec je přece skvělým matematikem) a pyšní se svou podnikavostí již v ranném dětství, když v deseti letech prodal potápěčské brýle a ploutve za víc, než je koupil. Při té sebechvále nějak zapomněl, že kdysi uváděl, jak roky pracoval v zahraničních bankách, takže je finančníkem kapitálovými trhy doslova kaleným. Teď zase přiznává, že v jedné londýnské bance pracoval jen půl roku. Ve své příslovečné skromnosti zamlčuje, jak byl vyhozen a tak se raději vydal provádět své malverzace do Prahy.
Zde měl přímo raketový nástup - stal se poradcem tehdejšího ministra financí a také členem legislativní rady vlády. Nakonec proč ne, po těch letech v emigraci měl jistě naše zákony v malíčku. Což opět evokuje zásadní otázku - nemá ta nechuť opravdu vyšetřovat podvody Koženého, Vostrého a jejich současných pražských kompliců kořeny právě v těch divokých devadesátých letech, která téměř bez jakéhokoliv postihu pachatelů pokračují dodnes?
Vostrý samozřejmě nezůstává pozadu a se svým gangem organizuje pozoruhodnou akci "Ptejte se Borise Vostrého" na internetu. S načasováním ještě zajímavějším- příjem dotazů skončí v pondělí a odpovědi na dotazy budou zveřejněny vzápětí po valné hromadě v Táboře. Že by se takový udatný zastánce práv akcionářů, pro které proti Koženému bojuje přímo do roztrhání těla, bál svých vděčných akcionářů a jejich otázek, inspirovaných výsledkem valné hromady, kterou se svými spolupachateli zinscenoval?
Ten výsledek je již teď zcela předvídatelný - bude schválena účetní závěrka, což si Vostrého gang zajistí i za cenu, že třeba zabrání některým akcionářům v hlasování. Takže účast drobných akcionářů na této frašce bude naprosto marná a zcela bezvýsledná. Což bude znamenat, že Ševčík (i když byl se svým předsednictvem i dozorčí radou odvolán) bleskurychle požádá o prohlášení konkursu, čímž by jakékoliv šance akcionářů dostat se ke svému majetku, byly nenávratně ztraceny. Stačí třeba po vzoru podvodníků z Union banky převést HPH do Ústí a nic tomu zřejmě při liknavosti a lhostejnosti policie, st. zastupitelství a práce zdejšího soudu nezabrání. Ten dokonce v minulých dnech šel tak daleko, že sice ve svém usnesení návrh na předběžné opatření zamítl, ale sám velmi iniciativně zformuloval a vydal zcela jiné. Lze tedy jen doufat, že uskutečnění tohoto pro akcionáře likvidačního scénáře v režii Vostrého a Ševčíka se přece jen podaří zabránit. Rozhodně i OSMA pro to udělá vše, co bude v jejích silách.