OSMA

Vostrý žádá o pomoc a nabízí 31 miliónů dolarů

Zveřejněno: 9.6.2005

Navrat na hlavni stranku OSMY

Jedenáct let si žije největší český zloděj Viktor Kožený na Bahamách a teprve nyní s tímto karibským rájem finančních i drogových gangsterů navázala Česká republika diplomatické styky. Jen o málo měsíců dříve však byla „objevena“ smlouva o vydávání trestně stíhaných osob mezi Československem a Bahamami z roku 1924 a stala se součástí českého právního řádu až letos 31. března zveřejněním ve Sbírce mezinárodních smluv. Což by mělo být základem pro případné vydání Koženého, stíhaného mezinárodním zatykačem. Ovšem jak již je zvykem v této zemi, kde zločinci mají větší práva než jejich oběti, jde o veliký problém. Což jednoznačně dokládá mluvčí ministerstva spravedlnosti P. Dimun, když na otázku, zda bylo či nebylo o vydání Koženého požádáno, odpověděl: „k této věci se nebudu vyjadřovat“. Prý něco takového přece nebude sdělovat médiím. Jinými slovy – ministerstvo spravedlnosti tají sdělit, zda o vydání Koženého vůbec usiluje, nakonec co je zloděj, jenž dokázal čtvrt miliónu českých akcionářů okrást minimálně o 65 miliard korun, proti zvrhlému arabskému princi, o jehož neodsouzení u nás tak zarputile bojuje ministr Němec, a tento boj naopak provází tak nebývalá publicita. Nenapadlo náhodou pana mluvčího Dimuna, že je především povinností jeho ministerstva kategoricky žádat o vydání Koženého? Zřejmě nenapadlo, patrně se domnívá, že české ministerstvo spravedlnosti musí víc sloužit úchylným princům než občanům této země. Což provokuje otázku – proč asi? Pro úplnost – podle informací, které OSMA má, k žádosti o vydání Koženého zatím nedošlo. Již před časem se toto ministerstvo patřičně na kauze Harvard podepsalo. Koncem léta roku 2003 byl na Koženého a Vostrého vydán mezinárodní zatykač, na podzim Američané (prokurátor Morgenthau) žádali o jeho zaslání. V listopadu se objevila zpráva, že se zatykač překládá do angličtiny, při druhé žádosti Američanů se stále překládal, až konečně v únoru 2004 byl zásluhou likvidátora doc. Častorála nalezen v zásuvce jakési ministerské úřednice. Samozřejmě nepřeložený.
Když kajmanská policie před časem zablokovala Vostrému 31 miliónů dolarů pro podezření, že pocházejí z trestné činnosti, Kajmany požádaly české úřady o vyjádření. Žádné však na tyto ostrovy z Prahy nepřišlo a tak tato suma přepočtu přes tři čtvrtě miliardy korun, patřící harvardským akcionářům, byla opět odblokována. To jsou jen dva doklady, jak je česká „politická elita“ k právu českých občanů naprosto lhostejná. K tomu jen na okraj – „politickou elitou“ se začali čeští politici a poslanci v poslední době nazývat sami. Jak dalece takový postoj vyhovuje harvardským finančním gangsterům dokládá uvedený snímek (podobných mají zahraniční novináři více než dost). Když v červnu 2002 byly hlasy kyperských firem, ovládaných Koženým a Vostrým, na valné hromadě do představenstva HPH zvoleni Ševčík, Ziegler, Nový, Maňák a Černý, konala se na Bahamách počátkem července velká vítězná oslava. Při bujarém koupání a v bratrském objetí jsou zachyceni zleva: Nový, Kožený, Vostrý a Maňák.


Ta chvíle, z níž přímo čiší radostná mužná sounáležitost a skvělá pýcha z dobře vykonaného díla, ovšem již neplatí – usnesení té červnové VH z roku 2002 byla soudem pravomocně zrušena, pachatelská spřízněnost dvou spokojených zlodějů Koženého a Vostrého je dávno pryč a ke všemu ochotnému Vostrého soukmenovci Ševčíkovi nezbývá v Praze už nic jiného, než používat tak brilantní advokátku Sainerovou, aby svou přímo truchlivou neschopností se domáhala zrušení tohoto soudního usnesení. Samozřejmě, že tato obdivuhodná právnička tak činí výhradně ku prospěchu harvardských akcionářů, jak tolikrát před soudem a ve svých pozoruhodných podáních deklarovala. Sám Ševčík je patrně natolik zbabělý, aby se před soudem objevil, třebaže se přihlašuje kdekoliv může za vedlejšího účastníka – buď se omluví, nebo se nechá zastupovat jakousi advokátkou, vybavenou nanejvýš obstrukčními příkazy.
Uvedený snímek je zřejmě historickým zvěčněním, neboť Koženého a Vostrého sounáležitost vzala bleskurychle za své právě při odblokování těch Vostrého 31 miliónů dolarů (alespoň o něco se české instituce zasloužily). Hned po nich totiž „skočil“ Kožený a podařilo se mu je znovu zablokovat, ovšem ve svůj prospěch. A co se nestalo – z okruhu Matějkova a Punarova pofiderního spolku „S pro 600“ přišla velice pozoruhodná nabídka. Prý Vostrý by rád, kdyby mu současné představenstvo patrně i s likvidátorem bylo nápomocno při zrušení blokace těch 31 milionů. Jestliže by se tak stalo, pak by Vostrý tuto sumu nezištně převedl do HPH pro české akcionáře. A to prý Vostrý byl špičkově vyškoleným estébákem – jak se zdá, léta strávená v nehostinném Belize nechávají na soudnosti a představách o vlastní důvěryhodnosti přetěžké, přímo tragické následky.