OSMA

Vostrého gang prohrál dva soudy a Mgr. Nový šel raději do pivovaru

Zveřejněno: 30.11.2005

Navrat na hlavni stranku OSMY

V průběhu listopadu padla soudní rozhodnutí o žalobách na dvě valné hromady v režii Koženého a Vostrého soukmenovců, jejichž usnesení znamenala jednoznačné okradení především českých akcionářů Harvardského průmyslového holdingu, a.s. -v likvidaci.
Vrchní soud v Praze dne 14.11.2005 zastavil odvolací řízení proti usnesení Městského soudu v Praze, který vyslovil neplatnost všech usnesení valné hromady konané 16.8.2001. Znamená to, že i třetí vystoupení z likvidace, kterým Kožený a Vostrý se svými lidmi se doslova zločinným způsobem snažili zabránit likvidátorovi doc. Zd. Častorálovi ujmout se svých práv a povinností, definitivně prohráli a HPH je nad veškerou pochybnost společností v likvidaci. Vrchní soud zároveň odmítl odvolání JUDr. Sainerové a ing. Ševčíka.
Pro ing. Ševčíka spolu se skutečností, že soudy jeho zvolení do představenstva HPH jednoznačně neuznaly, začíná být situace značně horká. Vyplývá z toho totiž i soudně potvrzená neoprávněnost jím organizovaného převodu majetku HPH na Belize, stejně jako pobírání zhruba dvakrát 100 tisíc dolarů měsíčně za virtuální spravování majetku v podvodných trustech. Což patrně Ševčík, či spíše Vostrý už vycítil a tak dal Ševčíkovi příkaz přestěhovat Organizační jednotku Daventree Resources Belize do Bratislavy, patrně pod ochranu Juraje Širokého. Lze i předpokládat, že z Bratislavy by mohlo další stěhování Ševčíka zanést až třeba do zámoří, nakonec připravit akcionáře za dva roky o pět miliónů dolarů, tedy 120 miliónů korun (v současném kursu), rozhodně vyžaduje za nastávající situace rychlé přípravy na přesun do bezpečí.
Další verdikt Městský soud v Praze vynesl v úterý 29. listopadu. Svým rozhodnutím zneplatnil veškerá usnesení valné hromady svolané Ševčíkem a konané 4. února 2004 a k tomu zamítl i návrh Ševčíka na zrušení předběžného opatření, které jemu i dalším osobám neoprávněně zvoleným za členy představenstva HPH, zakazuje činit úkony, jenž přísluší jen členům představenstva společnosti, mezi něž patří i nakládání s jejím majetkem. V odůvodnění soud uvedl, že jak vyplynulo z provedených důkazů, byla únorová valná hromada svolána neoprávněnými osobami. Přitom na této valné hromadě Ševčík nechal schválit účetní závěrku, která měla okradení českých akcionářů prakticky definitivně dokončit.
Jsou to další dvě soudní prohry Borise Vostrého a jeho gangu, které v mnohém dávají českých akcionářům HPH jistou naději, že jejich harvardský majetek by nemusel být zcela ztracen. Celosvětový trend proti finančním gangsterům se evidentně přiostřuje a je zřejmě, že před volbami sociální demokracie nezapomene využít harvardskou kauzu ke sbírání volebních bodů.
K těmto dvěma celkem potěšujícím informacím je možné přidat i třetí, poněkud úsměvnou a příznačnou. Generálním ředitelem rakovnického pivovaru se stal bývalý generální ředitel HPH Josef Nový, který si svého časů vybral z harvardské pokladny milión korun, ale v účetnictví se zatím nenalezla žádná stopa, že by tuto sumu vyúčtoval. On sice tvrdí, že vše vyúčtoval řádně, na výzvu aby k tomu předložil doklady odpověděl typicky po svém - prý psi štěkají, ale kráčející noční chodec ví, že není zlodějem. Jak sdělil, má to být čínské přísloví. V jakémsi časopise Raport (č. 40) se Nový po svém nástupu do pivovaru svěřil, že v minulosti pracoval jako důstojník ministerstva vnitra (čti estébák) a po revoluci zastával několik řídících funkcí v podnicích, které byly v podobné situaci jako rakovnický pivovar. Kupodivu zamlčel své generální ředitelování v Harvardu, kam byl podle nadšeného prohlášení podobného individua Pacovského, přijat jako krizový odborník. Že by tedy rakovnický pivovar byl ve stejné situaci i stavu jako HPH, když do něj Nový přišel? Určitě není bez zajímavosti, že záhy po svém pivovarnickém nástupu byla uskutečněna "družební návštěva Slovenska", patrně v souvislosti s novými investory rakovnického pivovaru. Že by Ševčík, Vostrý nebo Široký? Pak jen bůh pomáhej tomuto pivovaru.