OSMA

HARVARD UŽ NIC ANI NEZAKRÝVÁ

Navrat na hlavni stranku OSMY

Akcionáři HPH, kteří loni v kamuflující akci získali za maximálně 19 svých akcií po 600 korunách, dostávají z vedení Harvardu v těchto dnech k podpisu již třetí dodatek k původní smlouvě o vyplacení zálohy. Průvodní dopis, podepsaný generálním ředitelem a členem představenstva HPH J. Novým oznamuje, že tento dodatek je třeba podepsat, aby po zrušení blokace akcií HPH bylo možno celou záležitost vypořádat.
Dopis je datován 3.9. 2002 a v té souvislosti je v něm uvedeno vskutku pozoruhodné sdělení "aby smlouva nepozbyla platnosti, je nezbytné datovat Váš podpis na Dodatku nejpozději dnem 30. června 2002". Na formuláři dodatku je pak již toto datum pro jistotu předtištěno. Samozřejmě nechybí ani nezbytná pohrůžka - jestli akcionář nepodepíše, bude vedení HPH nuceno přistoupit k vymáhání vplacené zálohy. Bude jistě zajímavé, jak se budou právníci dívat na skutečnost, že akcionáři jsou hrozbou vymáhání ne právě legálně vyplacených peněz donucováni podepsat antidatovanou smlouvu. A dokonce antidatovanou o dva měsíce! Rozhodně je právem každého akcionáře něco takového nepodepsat, neboť je evidentní, že vedení HPH pro vnitřní spory v představenstvu zcela zanedbalo své povinnosti a teď nutí akcionáře k nelegálním podpisům, tedy k možnému podvodu. Praxe, která byla v HPH zavedena od počátku, zřejmě vesele žije dál a zdá se, že už zcela nepokrytě.
Jinak se stalo očekávané - řádná valná hromada 19.9.2002 byla inzerátem zrušena a je zatím ve hvězdách kdy se bude konat. Známým anonymem šířená zpráva, že důvodem odložení VH je fakt, že představenstvo dosud neschválilo účetní závěrku, je jako vždy bohapustá lež. Tato závěrka byla dodána na KCP i na daňový úřad a jsou přitom oprávněné pochybnosti, zda nejde o dvě různé verze. Vše nasvědčuje, že Koženého lidé hodlají využít liknavosti policie a sází vše na možnost, že koncem roku Koženého směnky podle českého práva mohou propadnout. Že by na tyto instituce byly dodány závěrky představenstvem neschválené? Je nutno také počítat s dalším trikem, že totiž odevzdané závěrky budou z nějakých důvodů zase stažené a nahrazeny účetní závěrkou novou. Směnky jsou celkem čtyři. Dvě, s nimiž se M. Pacovský nechal hrdě vyobrazit, jsou určeny do rukou likvidátora společnosti, tedy Zd. Častorála, třetí vystavená společností Oily Rock, za níž byly do Harvardu "nahrnuty" desítky téměř bezcenných Koženého společností a pak čtvrtá, kterou HPH utajuje a o níž nikdo z Harvardu nechce mluvit a tu vystavila společnost Stratton, tedy věrný a letitý Koženého komplic Dingman. Ačkoliv existuje soudní rozhodnutí o exekuci účetnictví a všech dokladů společnosti, směnky nebyly dosud vydány a policii to zřejmě nevadí, že nemá originály. Není jasné, zda tyto směnky byly vůbec protestovány a u koho. Podle dosavadních zjištění protestovány u avalistů nebyly.
K řadě dotazů akcionářů, co se stane jestliže směnky propadnou, jen tolik. Jedna ze směnek, které drží M.Pacovský a odmítá je vydat, byla vystavena v České republice, druhá na Bahamách. Ta vystavená u nás by tedy měla s posledním dnem tohoto roku propadnout. Jestliže směnky propadnou, a nato lidé z Harvardu hrají, pak čeští akcionáři mohou jen zaplakat nad svou nadějí, že někdy něco dostanou a Kožený s Vostrým a jeho lidmi se budou jen bohapustě smát a do nebes vychvalovat děsivou pomalost české policie. Možná, že Kožený znovu českým akcionářům blahovolně vzkáže, že se musí naučit nést rizika svého investování. Že by vůbec někdo z Harvardu, byť stín myšlenky, věnoval možnosti poctivě se s českými akcionáři vyrovnat, na to ať kdokoliv zapomene. Další zajímavostí je zvýšená aktivita J.Punara po debaklu jeho a Matějkova Sdružení pro 600. Stále je udržováno zdání, že má plné moci k zastupování od 3 procent harvardských akcionářů a že tedy může patřičně tlačit na dozorčí radu HPH a donutit ji k činnosti, tedy i svého soukmenovce Matějku. Před necelým rokem právě J.Punar znemožnil výzvu OSMY na dozorčí radu HPH, aby přezkoumala činnost představenstva. Rozbil 3% OSMY tím, že mnozí akcionáři obalamuceni jeho nesmyslnými sliby a zárukami vypověděli OSMĚ plné moci. Teď to samé, co tehdy zásadně odmítal a ohajoval přitom Koženého, který prý usiluje, aby akcionáře vyplatil, chce náhle učinit sám. Přitom paradoxně chválí pány Ševčíka a Maňáka, možná že by trochu logiky do těch úkolů, které od lidí z Harvardu dostává, nebylo na škodu. Jeho hlavním posláním teď zřejmě je pomáhat Harvardské skupině ve hře o čas a tedy do konce roku znemožňovat jakoukoliv organizovanou akci akcionářů.
O těch třech procentech lze s úspěchem pochybovat, neboť na poslední valné hromadě zastupoval zhruba 47 tisíc akcií, tedy necelou desetinu těch potřebných tří procent. Dva největší čeští akcionáři přešli od Punarova S 600 jinam (představují více jak dvě pětiny s těch 3 procent). Ani dlouho oddaný druh J. Punara pan Husník, jenž se propůjčil k ostouzení některých představitelů harvardského vedení, se již v červnu nenechal zastupovat. Proto zřejmě J.Punar zveřejnil na internetu formulář plné moci a láká akcionáře, aby se mu znovu upsali. Jako jeden z nejúspěšnějších dealerů Koženého v minulých letech a za své služby bohatě odměňovaný, je pro hájení zájmů českých akcionářů rozhodně přímo stvořený. Navíc se dokonce zdá, že své kontakty s Koženým a především s B. Vostrým nepřerušil, podle poznatků některých akcionářů prý právě s B. Vostrým stále pilně komunikuje.