Setkání běžců v areálu Pod Plachtami – Lískovecký Hamburg

 

V pondělí  7.září odpoledne za pěkného slunečného, již skoro podzimního, počasí bylo ve sportovně rekreačním areálu Pod Plachtami nebývale rušno. Po 832m asfaltovém okruhu se kromě několika pejskařů, maminek s kočárky, důchodkyň na procházce, občasných cyklistů a inlajnistů pohybovala skupina 7 běžců a 2 běžkyň, kteří oplývali úsměvy a dobrou náladou.

Co měli za cíl? Podle sdělení organizátora akce RNDr. Petra Kaňovského šlo o neformální závod v běhu na maraton a kratší vzdálenosti, který mohli přítomní běžci pojmout zcela jako tréninkovou přípravu na ostrý závod. Název „Lískovecký Hamburg“ byl zvolen s ohledem na osvědčené žilinské Hamburgy konané maratonci na Slovensku, k jejichž principům patří mj. nulové startovné a  také to, že všichni účastníci si zajišťují občerstvení sami a jsou zároveň rozhodčími i časoměřiči.

Propozice i výsledky lze najít na http://www.kanovsky.cz/liskoveckyhamburg.htm. Účastník Pavel Smrž se vyjádřil: „Byl to hezký běh za přijatelného počasí v příjemné společnosti.“ A běžecký nováček Víťa Krejčí poznamenal: „Co dodat, výborná komorní záležitost, poprvé jsem byl na nějaké organizované běžecké akci a hned tolik sympatických tváří. Navíc jsem si zaběhl svoji dosud nejdelší vzdálenost“.

Poznamenejme, že jde o akci svým způsobem výjimečnou – v Brně se již desítky let žádný maraton nekonal, a tím byla tato akce téměř průkopnická. Pořadatel slibuje, že první Lískovecký Hamburg rozhodně nebyl poslední.

 

Ing. Svatopluk Sedláček