9.12.2014 Moravská Slavia 10 km

Počasí: 3 stupně, slunečno

Dosažený čas: 38:39,3 (3:52/km; 15,52 km/h; 8.nejrychlejší desítka, 60s za OR)

Průměrná TF: 171,5 tepů/min

Mezičas 5 km: 19:02 (42s za osobákem, 19.nejrychlejší pětka)

Vývoj tempa a tepové frekvence :

   

Po včerejším úspěšném MAF testu, kde jsem dal 10 km tempem 4:17/km při průměrném tepu 142, a po 1500m tempem 3:39/km jsem měl chuť si zaběhnout na dráhu i dnes. Vyběhl jsem až po poledni, bylo chladnější, ale slunečné počasí, a trochu foukalo. Tušil jsem, že bych dnes mohl zaběhnout dobře, proto jsem vzal batoh, do kterého jsem dal i kameru. Na stadionu byl Jirka, který tam běhal 200m úseky, jinak jsem tam byl sám. Kameru jsem nastavil a chtěl jsem zkusit zaběhnout slušně 5 km s tím, že ho rozběhnu tempem kolem 3:30/km. Záznam hodinek jsem dal na "autolap dle kola", protože jsem díky kameře mohl následně přesné mezičasy dohledat a dopsat ručně. Bohužel však ale kamera byla přímo proti slunci, takže v záznamu sice své průběhy vidím, ale pro Internet je nepoužitelný.

První kolo jsem dal dle plánu, od druhého kola jsem ale výrazně zpomalil. I když jsem měl nízký tep, tak jsem byl celkem zadýchaný, možná i kvůli zanesenému nosu (v průběhu běhu jsem musel hodněkrát smrkat). V průběhu jsem přenastavil pípání na 3:40/km, ale ani toto neudržel, běhal jsem spíše něco nad 3:50/km, pětku jsem měl za 19:02. Měl jsem ale chuť běžet dále a doběhnout až do desítky, pípání jsem přenastavil na 3:50/km. Věděl jsem, že pokud udržím tempo, že zaběhnu lépe než na posledních dvou Hamburcích (38:54), tak jsem se o to snažil. Motivoval jsem se tím, že pokud zaběhnu lépe, tak si pak zaběhnu na nádraží na kelímek horké čokolády, a pokud dám pod 38:30, tak si dám kelímek velký, dvojitý. I když bylo chladno, tak mi bylo ke konci celkem teplo, a proto tep vzrostl, přičemž se dostal až k úrovni ANP (178), kde se udržoval až do konce. Čas jsem dal 38:39,3, tedy o 15s rychleji než na Hamburcích. S ohledem na to, že jsem běžel v poledne, a sám, to považuji za velmi dobrý výsledek. Opakovaně jsem schopen zaběhnout desítku pod 39 minut, což je fajn. Škoda jen, že už letos žádné oficiální dráhové závody nebudou, protože cítím dobrou formu.

Po běhu a výklusu jsem běžel směrem k nádraží, ale na horkou čokoládu mě přešla chuť, a řekl jsem si, že si raději udělám nějaký dobrý oběd doma. Proto jsem doběhl přes Nové Sady na Mendlovo náměsí (3,25 km tempem 6:56/km), tam si nakoupil a pak si doma uvařil. Včera se mi po dlouhé době dařilo jíst "normálně", tak doufám, že mi to vydrží aspoň i dnes. Dobrý výkon na desítce by tomu mohl též pomoci. :-)

návrat na hlavní stránku