Převýšení: +165 m (průměrný sklon 12,0%)

Čas: 8:15,3 (5:59/km, ekvivalent pro rovinu 3:54/km)

Převýšení: +80 m (průměrný sklon 7,8%)

Čas: 5:23,6 (5:14/km, ekvivalent pro rovinu 3:59/km)

Průměrný tep: 164,0 tepů/min

Grafy:

Poslední dny jsem měl velkou chuť do běhání do vrchů, kde se mi běhalo velmi dobře, běhal jsem tam denně, viz tabulka. Důležité ale byly i velmi pomalé regenerační běhy, bez nich bych se cítil hůře. Dnes jsem dostal chuť vylepšit segment Červený kopec, protože jsem si spočítal, že tu mám špatný výkon, však jsem tu běžel v horku a po jakýchsi bězích na dráze. Dopoledne trochu pršelo, v poledne už jen mrholilo, tak jsem si říkal, že to zkusím, že doběhnu na Vídeňskou, vezmu to kolem Riviéry, cca. 5 km. Když jsem vyběhl a dostal se na Kluchovu, tak už nepršelo vůbec, akorát cesta byla mokrá, tak jsem opatrně sbíhal dolů k Riviéře, ale v tom mě napadlo, že pak zkusím vyběhnout zpět nahoru, s cílem zlepšit segment Kluchova. Sice mi nevyhovovalo, že cesta byla mokrá a na jednom místě bylo i naplavené bláto, ale zase bylo pod mrakem, tak proč to nezkusit. :-)

Běh k ulici Rybnická má jen asi 600m, stoupání není moc prudké, ale to je právě má výhoda a nevýhoda současně. Tempo jsem zkusil nastavit na hodinkách 4:40/km, ale to mi nešlo dosáhnout, měl jsem tam průměr 4:52/km a za osobákem na segmentu zaostal o 1 sekundu. Na druhé straně jsem nebyl moc unavený, však tep byl kolem 160, až před silnicí o něco vyšší, tak jsem si řekl, že přeběhnu silnici a budu pokračovat nahoru. Tušil jsem, že v lese bude bláto, tak jsem si říkal, že vyběhnu ke kostkám a běh skončím. Ke kostkám jsem opravdu doběhl, celkem jsem se i snažil a pak jsem přeběhl i ty kostky, tentokrát o něco rychleji než obvykle, viz graf tempa na 1.-1,1.km. Celkem jsem se snažil a nějak jsem nezamýšlel to doběhnout nahoru, jenže mě "zblbl" cyklista, který zrovna vycházel s kolem z vrchu a který měl poznámku, že je ten běh v tom stoupání náročný. Zrovna jsem byl zadýchaný, tak jsem nereagoval, ale místo, abych skončil běh, jsem pokračoval tam, kam jsem nechtěl, tedy na hlíněné prudké stoupání. V souladu s očekáváním to tam trochu klouzalo, ale vyběhl jsem to a nakonec doběhl celý segment, o 2,5s lépe než ve středu, když celkové průměrné tempo bylo 5:59/km.

Zajímavé je, že tepy byly o málo nižší než ve středu a o hodně nižší než třeba v úterý a čtvrtek, výkon přitom byl kvalitní, ekvivalenty pro rovinu viz horní tabulka (odhad 3:40 dle Strava neberu vážně ,to je moc optimistický). Myslím, že zde běhám dobře právě proto, že postupně roste stoupání a že díky tomu mohu běžet pocitově "naplno" od začátku, když přitom kvůli omezením, souvisejícím pravděpodobně se způsobem pohybu (délkou kroku) nejsem schopen přepálit, protože se tep zdaleka nepřiblíží TFmax. V prudší části pak mám dost sil a zde se hodí i ten cupitavý způsob pohybu, i když bych tam běžel ještě rychleji, kdyby tam byl asfalt, ne terén. I tak jsem byl ale překvapen, tedy že jsem opět skončil u Myslivny, ale i to, že tam mám další traťový osobák. Myslím ovšem, že dosažením tempa pod 6:00 už ztratím motivaci tam běhat, najdu něco jiného, třeba původní Myslivnu, kde mám 5:02/km, což bych tam teď nedal, ale časem se třeba pod 5:00/km dostanu. :-)))
Po výběhu na Myslivnu jsem hned přešel do klusu, tempo bylo nad 10:00/km, i když jsem běžel s kopce. Zprvu jsem cítil výraznější únavu nohou, ta postupně klesala, tak jsem postupně seběhl zpět k Riviéře a pak jsem pokračoval zvlněným profilem na původně plánované místo, ulici Vídeňská. Překvapilo mě počasí, chvilku mrholilo, ke konci se najednou vyjasnilo a vysvitlo slunce, takže se pocitově prudce oteplilo. Měl jsem už žízeň, tak jsem si na Vídeňské koupil půl litru ledové kávy a to vypil, pak jsem se přichystal na běh do kopce. Bylo mi jasné, že jsem unavený a navíc je teplo, ale řekl jsem si, že proč to nezkusit, když už tam jsem. Shlédl jsem mezičasy minulého běhu a rozhodl se nastavit tempo první části na 5:00/km, když minule jsem tam běžel o něco pomaleji. Skoro od začátku jsem měl mírný náskok, tak 1-2s, to trvalo až asi do 600.metru, kdy trať přešla do prudšího stoupání. Tam už jsem zvýšil intenzitu, což je vidět i z růstu tempa, ale i tak jsem zpomalil, což ovšem bylo dáno tím, že to tam je prudší (korigované tempo se naopak dostalo pod 4:00/km, viz graf). Doběhl jsem nakonec s celkem velkým úsilím, ale o 14s lépe než minule, průměrné tempo vyšlo 5:14/km, ekvivalent pro rovinu 3:59/km. I dle grafů je vidět, že jsem neběžel úplně optimálně, první část by měla být o trochu rychleji, ale zase jsem měl více sil ke konci, což nebylo špatné. Na segmentu jsem se ale zlepšil jen o 1 místo, na 9.místo, ale jsem jen sekundu za sedmým a osmým a pár sekund za pátým, to ještě někdy zkusím a pravděpodobně i překonám. S tímto během jsem ale i tak spokojen. :-)