20.12.2018 Běh na Holednou

Počasí: cca. 0 stupňů, zataženo, mlha, místy sníh

Délka: 5,6 km

Převýšení: +190m (stoupání cca. +290m, klesání cca. 100m)

Čas: 48:36

Záznamy na Strava: tento běh     sprint     výklus

Foto:

   

Tento běh byl jubilejní, já v rámci něj absolvoval svůj 60000.km celkem, kamarád Pavel 4000.km v tomto roce. Sraz jsme si dali poblíž Anthroposu, abychom měli k metě přibližně stejně daleko. Po dohodě jsem se rozhodl naplánovat trasu převážně terénem směrem na Holednou, kde Pavla čekalo překvapení. :-)

Prvních 600m jsme běželi závlekem k Výšině, odkud vede prudká 460m trasa s převýšením 95m, "Stojka na Výšinu". Chtěl jsem si to zaběhnout rychle, prvních 100m vede po kostkách do prudkého kopce, pak následují železné schody a pak terénní stoupání po serpentínách. Běželo se mi dobře, na úrovni svého osobáku (ekvivalent tempa cca. 4:10/km), ale segment mi systém Strava započetl špatně, protože jsem se pak vracel k Pavlovi, který běžel za mnou, ale nevadí.

Další část vedla mezi zahrádkami na zvlněném profilu, místy tam bylo zmrzlo, tak jsem běžel opatrněji, doběhli jsem k bráně do obory a pokračovali směrem na Hobrtenky do mírného kopce. Na Hobrtenkách se Pavel zapsal do vrcholové knihy, já už zahájil opatrný seběh, protože tam bylo namrzlo silně, o čemž se záhy přesvědčil i Pavel, přímo akrobatickým kouskem. :-) Když jsem se konečně dostal na cestu, tak se mi nechtělo pokračovat dolů k jezírkům, ale vzali jsme to rovnou ke kopci, Pavlovi jsem tak ukázal i venkovní fotbalové hřiště. Pak jsme běželi kolem kopce, ale protože jsme měli ještě malou vzdálenost, neběželi jsme rovnou nahoru, ale naopak seběhli dolů na trojcestí, odkud vede prudký terénní segment nahoru. Cesta dolů zde nebyla tak zmrzlá a byla běhatelnější. nahoru pak vedla převážně po listí, béželi jsme po trase závodu, který jsem pořádal před časem. Běh nahoru jsem si tam užíval, bylo to super, pro mě velmi příjemné. :-)

Na vrcholu Holedné jsme se vyfotili a došlo zde i na překvapení, Pavlovi jsem ukázal občerstovník, ze kterého jsme snědli nějaké sladkosti a vypil jsem vodu, ovšem s ledem :-) Hodil jsem do kasičky i připravené peníze, ovšem bankovku se mi tam nepodařilo zastrčit, tak mi tam s tím pomohl Pavel, stejně jako s otevřením vody a rozdělánim sladkostí. Pak mi už byla trochu zima, tak jsem rozhodl, že seběhneme pod kopec a vyběhneme zpět nahoru, 200m v terénu s převýšením +35m. Celkem jsem se dost u toho zadýchal, však jsem měl ekvivalent 3:23/km, ale běželo se mi i na sněhu dobře a pěkně jsem se zahřál.

Po občerstvení a běhání jsem byl dobře naladěný, tak jsem doprodil Pavla nejenom do Jundrova, ale pak jsme pokračovali zase do kopce přes Palackého vrch do Králova Pole, kde jsem chtěl sednout na autobus, ale jak jsem se s Pavlem rozloučil, tak mě napadlo ještě popoběhnout a nakonec jsem doběhl až do Nového Lískovce, celkem tak v této části bylo 16,7 km. Dost mě to dnes bavilo, bylo to super. Velký dík ale Pavlovi, že navrhl společný běh a že jsme mohli běžet spolu. Super pro mě bylo i to, když jsem přesně v poledne běžel přes náměstí Míru a zrovna zvonily zvony kostela sv.Augustýna, fajn pocit, skoro jako by zvonily jen pro mě. :-)

návrat na hlavní stránku