Misijní běh 4.10.2012
Běžecké stránky Petra Kaňovského
Lidové misie Redemptoristů
Stránky misijních běhů

 • Trať: Brno, Nový Lískovec - Antropos - Komín - Žabovřesky - Medlánky - Řečkovce - Česká - Lelekovice
 • Povrch: převážně cyklostezky, chodníky, silnice
 • Počasí: skoro jasno, cca. 15-20 stupňů
 • Délka: 21,88 km
 • Součet převýšení: cca. 200 metrů stoupání, cca. 180 metrů klesání
 • Čas běhu: 1:58:36
 • Průměrné tempo: 5:25/km (11 km/h)
 • Cíle misijního běhu: podpořit lidové misie, které se konaly v Lelekovicích a na Vranově a vyprosit pro tato místa hojné misijní plody  Mapa běhu

  Na další misijní běh jsem se vydal do Lelekovic u Brna, kde se konaly další lidové misie Redemptoristů. K Redemptoristům mám úzký vztah nejenom díky tomu, že jsem u nich rok žil a studoval, ale i díky tomu, že jsem u nich začal běhat, přičemž běhání se postupně stalo nedílnou součástí mého života. Skrze běh jsem se naučil kompenzovat své sedavé zaměstnání, díky běhání jsem poznal spoustu kamarádů, naučil jsem se při běhání psychicky odpočívat i modlit, propojil jsem běhání i s charitativními projekty a konečně jsem díky Bohu dosáhl zlepšení svého zdravotního stavu, při poměrně výrazném růstu své výkonnosti. Když jsem začínal se zavoděním, tak jsem býval skoro poslední, což se postupně měnilo, takže nedávno jsem již zaběhl maraton pod 3 hodiny, což je mezi rekreačně běhajícími běžci vesměs nedostižný sen. Také mě to celé připadá jako pohádka, viz též článek, který mi vyšel před rokem na Běžecké škole. Důležitější však je pohoda, kterou mi běh dává, a radost, kterou naopak já mohu skrze běh dávat jiným. Bohu díky za to, že mě Redemptoristé k tomu přivedli a Bohu díky P.Jiřímu a P.Tomášovi, že mě před 7 lety přivedli k Redemptoristům. :-)

  Dnešní běh nebyl tak dobrodružný jako minulý, neboť jsem běžel po trati, kde se nedalo příliš bloudit, nedostal jsem se tedy ani do neznámých terénů, ani na rušné komunikace. O to více jsem si ale mohl vychutnat jak krásné podzimní počasí, tak radost ze života i z toho, že mohu běhat. Uvědomoval jsem si přitom, že chci být tím, co nosím na žlutém tričku, ve kterém běhám, tedy "světlem pro svět", i když dobře vím, že bez Božího plamene bych byl jen začouzenou lucernou, která by byla k ničemu. :-) Modlil jsem se i za vranovskou a lelekovickou farnost a cesta mi rychle uběhla. Ještě jsem stihl i část mše svaté, za což Bohu též děkuji. Prožil jsem při ní pěkné chvíle. Bohu díky za vše, co jsem dnes mohl prožít.