Poutní běh 23.8.2018
Běžecké stránky Petra Kaňovského
Misijní běh 1.2.2012    Misijní běh 23.6.2012    Misijní běh 14.9.2012    Misijní běh 4.10.2012
Misijní běh 7.12.2013    Misijní ultraběh 20.1.2014    Misijní běh 6.3.2015    Poutní běh 9.5.2016
Poutní "národní" běh 23.5.2016-29.5.2016     Poutní běh 1.4.2017     Poutní běh 20.8.2017     Poutní běh 27.8.2017     Poutní běh 12.5.2018
Poutní běh 22.8.2018
Charismatické běhy 2009-2018

 • Trať: Popovice u Rajhradu -> Rajhrad -> Židlochovice -> Výhon -> Blučina -> Moutnice -> Těšany -> Šitbořice -> Těšany
 • Délka: 34,35 km
 • Povrch: chodníky, silnice, terén (polní cesty)
 • Počasí: cca. 25->32 stupňů, slunečno
 • Čas běhu (včetně přestávek): 5:10:36
 • Průměrné tempo, včetně krátkých přestávek: 9:03/km (6,64 km/h)
 • Průměrná tepová frekvence: 126 tepů/min
 • Profil: zvlněný až kopcovitý (cíl o 15m výše než start)

 • Vrchařská část mezi 9,65 a 11,45 km: Židlochovice -> Výhon 1,8 km s převýšením +165m (průměrný sklon 9,2%)
 • Čas ve vrchařské části: 11:43 (6:31/km, ATF 156, TFmax 169, průměrný výkon 276 W, ekvivalent tempa pro rovinu 4:33/km)

  Tento běh jsem začal tam, kde jsem včera skončil, tedy na nádraží v Popovicích u Rajhradu. Rozhodl jsem se běžet opět ve směru brněnského proudu poutě na Velehrad, ale ten uź dnes vycházel z Blučiny, zatímco já dojel teprve do Popovice, tak jsem si dohledal, že bych mohl doběhnout do Těšan, zatímco oni v podvečer dojdou až do Uhřice, která je 15 km dál. Rozhodl jsem se trochu zavzpomínat, vzal jsem to proto přes Židlochovice cestou na Výhon, kde jsem před 2 měsíci vyhrál doprovodný závod, a pak jsem běžel směrem na Moutnice, kam jsem kdysi putoval za mrazu (viz povídání). Tentokrát jsem si uložil i místo nadběhu dálnice, abych to zase nehledal a místo zastávky v Těšanech, a zjistil čas odjezdu busu, abych pak stihl odpolední práci. Do Popovice jsem dojel vlakem, už ráno bylo celkem teplo, ale postupně se oteplovalo. Preventivně jsem ještě na nádraží dal i sladký nápoj, neboť mám zkušenost, že se sladkým se voda udrží déle v těle, a nevyloučí se tolik močí. Počítal jsem, že si cestou ještě něco koupím, to ale nevyšlo, ve vesnicích jsou obchody vesměs přes poledne zavřené a do hospody se mi nechtělo. I proto bylo důležité, že jsem dost pil doma i na tom nádraží.

  První kilometry jsem běžel do Rajhradu a pak do Židlochovic, trochu jinudy, než jsem tam běžel jindy, vyhnul jsem se i hlavní silnici a konečně využil turistické značky. Do Židlochovic jsem dorazil po 9,6 km běhu, běh na Výhon jsem zkusil svižněji. Zavzpomínal jsem na závod zde běžený před 2 měsíci, běželo se mi dobře a přišlo mi to, že to je skoro ploché. :-) Běžel jsem tu dnes o 2 minuty a 3 sekundy pomaleji než závod, ale i tak to bylo svižné, nahoře jsem se pak celkem dost potil, když cesta vedla po návrší. Pak jsem se tam dostal i ke kříži, který tam vyrostl po závodu, a seběhl do Blučiny, za šíleného vedra. Pak jsem běžel po vedlejší silnici ke zmíněnému mostu nad dálnicí a vzpomínal, jak jsem se tam u dálnice před lety brodil ledem a sněhem. :-)

  Pokračování běhu od dálnice bylo celkem otravné, byl jsem na celkem rušné cestě, kde jezdilo více aut a celkem se tam od nich i prášilo, byl jsem proto rád, že jsem odbočil na cyklostezku a pak se vedlejšími cestami dostal do Těšan. Byl jsem tu už asi hodinu a půl před odjezdem busu, tak jsem si řekl, že zkusím seběhnout na Klobouky, že tam třeba pojede bus, ale záhy jsem zjistil, že běžím na Šitbořice. Bylo mi vedro a měl jsem takovou žízeň, že jsem si chtěl zastavit nějaké auto, avšak zrovna jsem tam našel plastovou láhev s asi 3 deci nedopité vody, tak jsem se tím polil a něco se i napil. Cestou jsem posbíral více láhví, ale prázdných, ale tato mě potěšila. :-) Ze Šitbořice jsem se rozhodl pokračovat jinou cestou zpět na Těšany, byla to polňačka vedoucí do kopce, opět mi bylo vedro a bylo tam velmi prašno. Neměl jsem už moc čas a nevěděl jsem, kam přesně to vede, tak jsem to vzal přímo přes nejvyšší bod a pole, cestou dolů jsem se dostal do měkčí hlíny a narazil i na nějaká planá jablka, tak jsem posbíral nějaká ze země i si jakási červavá utrhl, to mi pomohlo doběhnout zpět do Těšan, kde jsem si ještě stihl koupit vodu a zmrzku a odjet zpět do Brna. Celý výlet se mi líbil, něco takového ke mě prostě patří. :-) Ale znovu jsem si uvědomil, že mě vlastně bavily i závody do vrchu, co jsem v posledních týdnech běžel, tak proč bych si neběhal nadále podle svého, zejména když mohu, neboť asi běhám natolik opatrně, že jsem nadále bez zdravotních problémů, mám už přes 6 let každodenního běhání. Dnes to bylo znovu super!