Postřehy ze závodů (Petr Kaňovský)

Návrat na přehled závodů

Zobrazit zprávy ze všech závody - rok:   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   


22.4.2016 Blansko 5 km

Pořadí: 40. ze 73 běžců

Čas: 21:09

Rychlost:  14,18 km/hod (4:14 na km)

Průměrná TF:  178,9 tepů/min

Profil: 400 metrová dráha

Počasí: cca. 12 stupňů, slunečno

Rozložení tempa a tepovky (čas na km a tepů za minutu):

     

O závodu v Blansku jsem se dozvěděl až včera, přičemž podrobnosti jsem si zjistil až v noci. Přestože probíhal v době mého dozoru obchodního systému, tak jsem usoudil, že by bylo možné zvládnout dozor, na netbooku a mobilu, i závod. Věděl jsem sice, že jsem nyní ve fázi, kdy se snažím o dostatečnou kilometráž a zároveň o změny/stabilizaci v jídelníčku, takže žádné zázraky nejde čekat, ale měl jsem chuť to i tak zkusit, hlavně tréninkově. Jedním z hlavních benefitů je, že díky závodu a přesunům v jeho souvislosti mám tak vícefázový trénink, s vyšší kilometráží, dnes v součtu 36 km. Také neuškodí, když někdy nesedím jen u počítače, ale i prožiji něco dalšího, i když se přiznám, že pracovat a souběžně běhat+závodit není jednoduché. :-) A také je vždy nenulová pravděpodobnost, že nakonec závod ani nepoběžím, pokud by před tím nastaly nějaké problémy. To ale nenastalo a tak jsem po přesunu na nádraží v Brně a pak z nádraží na stadion v Blansku zdárně dorazil na místo konání, zaregistroval se, zkontroloval běh systému na netbooku a přichystal se na start. Celý den jsem měl při bězích vyšší tepy, při přesunových pak extrémně, hodně asi hrál ten dozor. Závod jsem chtěl zkusit navzdory všemu běžet na čas pod 20 minut s tím, že se uvidí. Byl jsem zařazen do čtvrtého, nejrychlejšího, rozběhu, kde běželo 25 lidí, souběžně s námi probíhal i třetí rozběh, ve drahách 4-6. Kamarádi z Brna běželi už v předchozích bězích.

Po odstartování jsem běźel uspokojivě, běželo se mi dobře, ale byl jsem sám, poslední. Říkal jsem si, že třeba někteří přepálili a že je doběhnu, podařilo se mi jen jednoho. Zajímavé ovšem je, že když jsem si po 1 km řekl, že se mi běží uspokojivě, i když jen s mezičasem pár sekund pod 4:00, tak se toto za chvilku změnilo, najednou mi běh nešel, mezičasy se dostaly v průměru nad 4:00/km a nějak mi chyběla motivace to rozběhat. Dal jsem si pak jediný cíl, aby průměr celého běhu vyšel rychleji, než je tempo maratonu pod 3h, tedy aby výsledný čas byl pod 21:19. To se pak i skutečně podařilo, i když jsem poslední km musel zrychlit, měl jsem 21:09. Nedá se říct, že bych se nesnažil i předtím, ale moc se mi nedařilo to přeběhat, až ke konci. Skoro to vypadá, že i ta pětka je pro mou psychiku nyní moc dlouhá. :-) Ale nevadí, dobře jsem si zaběhal, i pak v Brně, cestou z nadraží, a celkově výlet hodnotím jako vydařený. A z hlediska kilometráže i stravování vyšel velmi dobře. Jinou věcí je, že nyní nemám tu dravost, abych dokázal běžet "naplno", ale to přijde, časem. :-) A do té doby vylepším podmínky, ve kterých se to pak bude realizovat, dneškem jsem k tomu opět trošku přispěl, ale teprve čas ukáže, jak na tom budu, fyzicky i psychicky.


Návrat na přehled závodů