Postřehy ze závodů (Petr Kaňovský)

Návrat na přehled závodů

Zobrazit zprávy ze všech závody - rok:   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   


24.4.2016 Brno - Nový Lískovec 6,6 km

Pořadí: 3. ze 7 běžců

Čas: 28:56,2

Rychlost: 13,69 km/hod (4:23 na km)

Průměrná TF: 169,2 tepů/min

Časy kol : 7:11 7:12 7:20 7:13

Profil: 4 okruhů se zvlněným profilem (asi 2/5 asfalt, zbytek hlína, místy hrbolatá)

Počasí: cca. 10 stupňů, zataženo, vítr

Rozložení tempa a tepovky - čas na km a tepů za minutu:

  

Foto :


Dnešního Běhu Novým Lískovcem jsem se původně nechtěl účastnit, ale změnily se mi časové možnosti, tak jsem si říkal, že to zkusím, i když jsem závody běžel v pátek a sobotu. Hlavním důvodem bylo, že závod probíhal přímo u mého baráku a že jsem chtěl podpořit klub, který ho pořádal. Ráno jsem dal jízdu na rotopedu a běh do kostela, běžel jsem tentokrát až do Bystrce, bylo to fajn. Překvapilo mě, že se výrazně ochladilo a foukalo, to mi ale vyhovovalo. :-) Pak jsem si dal super sladkou snídani, včetně čokoládového mléka a fidorky, a rozhodl se na závod vyrazit. Překvapilo mě, že přišlo jen 7 lidí, z toho jeden junior běžel samostatně ve svém běhu, ženy nedošly žádné. I proto se urychlil start o pár minut oproti plánu, abychom nečekali moc dlouho ve větru. Nevěděl jsem, co od výkonu čekat, prostě jsem to chtěl zkusit. Počet funkcionářů našeho klubu byl přibližně stejný, jako počet závodníků, ale bylo fajn je vidět. :-) Závod vedl po obdobné trati, jako bývá Silvestrovský běh, ale běží se jen 4 kola, navíc bez náběhu.

Po odstartování jsem běžel s dvojicí dalších běžců, přesněji těsně za nimi, a to po asfaltové části až po místo, kde trať přešla na hlíněné klesání. Tam mi utekli, a slyšel jsem, že se mi přiblížil i běžec za mnou, ale nedoběhl mě. Pak trať přešla po poměrně hrbolaté hlíněné části v BMX areálu v stoupání, zde jsem se těm lidem o něco přiblížil, doběh kola pak byl po asfaltu. Viděl jsem, že mám cca. 10s ztrátu, ale říkal jsem si, že třeba někdo přepálil. Běželo se mi jinak dobře. Druhé kolo bylo dost obdobné pocitově i časově prvnímu, akorát odstup od vedoucí dvojice narostl o dalších cca. 10s, takže bylo pravděpodobné, že první nebudu. Naproti tomu jsem slyšel, že za mnou je celkem velký odstup, takže běžím na bezpečném třetím místě. Asi i proto jsem trošku ve 3.kole zpomalil, ale ne nijak výrazně, kolo bylo jen o 8s pomalejší. Běžce před sebou jsem viděl jen ojediněle a viděl jsem, že už se rozdělili, že jeden zaostává. Poslední kolo jsem běžel opět o něco svižněji a běh mě bavil, nicméně zejména na terénních částech žádné zázračné tempo nevykouzlím. Myslím ale, že jsem i tam běžel dobře, však mi to říkali i lidé, co sklízeli fáborky z tratě. Bohužel jsem ale už nikoho před sebou neviděl a doběhl na 3.místě, 63s za vítězem a 26s za druhým. Průměrné tempo vyšlo 4:23/km, což zde není špatné, nikdy jsem tu neběžel rychleji než 4:15/km, tep byl velmi nízký a pocitově jsem se i po doběhu cítil dobře. Dokonce jsem vyhrál i jakousi bonbonieru, i když škoda, že mě už dali do "muži nad 40", přestože mi 40 ještě nebylo (ale letos bude), jinak bych v kategorii "muži pod 40" vyhrál. :-) Ale to je jedno, z dneška mám velmi dobrý pocit. Mám dojem, že mě teď běhání a závodění baví a že jdu dobrým směrem. :-)


Návrat na přehled závodů