Postřehy ze závodů (Petr Kaňovský)

Návrat na přehled závodů

Zobrazit zprávy ze všech závody - rok:   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   


24.1.2018 Běžíme k volbám cca. 1,74 km

Pořadí: nesoutěžní

Čas: 10:41

Rychlost: 9,77 km/hod (6:08 na km)

Průměrná TF: 156,1 tepů/min

Profil: zvlněný, silnice a chodníky v centru Brna, za běžného provozu

Počasí: cca. 5 stupňů, zataženo

Rozložení tempa a tepovky - čas na km a tepů za minutu:

  

O happeningu "Běžím k volbám" jsem se dozvěděl ráno z Facebooku, jednalo se o běh na podporu jednoho z prezidentských kandidátů, konaný v centru Brna, běželo se z Moravského náměstí přes Českou na náměstí Svobody, odtud přes Zelný trh a Kapucínské náměstí zpět na náměstí Svobody, kde byl cíl. Běh měl startovat v 16 hodin, což se mi nehodí kvůli dohledu systému, ale přesto jsem se zeptal, zda je účast podmíněna preferencí kandidáta, odpověď byla vstřícná, ale přesto jsem si říkal, že to asi nestihnu. Protože v Lískovci byl ještě sníh, zašel jsem si zaběhat do fitka, běžel jsem zde dost intenzivně, měl jsem i osobák z běhu do vrchu na 10 km (grafy) a dostal se až na tep 192. Po příchodu domů jsem ale byl dobře naladěný, tak jsem spustil systém, něco málo snědl a vypil, vytiskl si plánek trasy a zašel na trolejbus, i s pracovním mobilem, abych se mohl vrátit, kdyby bylo potřeba. Vyrazil jsem později, takže jsem počítal, že nestihnu start běhu a byl připraven si trať proběhnout sám. Vystoupil jsem na Úvoze a doběhl na Moravské náměstí asi v 16:15, nicméně mě překvapilo, že tam běžci ještě byli, ale asi za 10 sekund proběhl start. Běžci běželi s propagačním číslem, někteří i s transparentem, já neměl ani jedno, ale to nikomu nevadilo. Musel jsem běžet s ledvinkou, kde byl i zmíněný pracovní mobil, ta trochu překážela, jinak jsem vzal jen tričko a trenky, ale bylo dost teplo. Tušil jsem, že ve městě namrzlo nebude, to opravdu nebylo, cesty byly jen mokré, ale neklouzaly.

Samotný běh byl zajímavý, hodně jsem ale dával pozor, abych někde nezakopl, či se s někým nesrazil, buď s účastníky běhu, či i s lidmi, kteří se na ulici pohybovali. Samozřejmě se projevovala i únava z běhů ve fitku, ale běželo se mi dobře, hlavně na krátkých stoupáních, například na Dominikánské náměstí. Tempo jsem nesledoval, spíše jsem sledoval i to, kudy běží ostatní, protože trať se různě klikatila. Tep byl vyšší než odpovídalo tempu, ale to přičítám jak dozvuku poledních běhů, tak tomu, že jsem musel, už za šera, různě kličkovat a dávat větší pozor. Dobře jsem se ale proběhl, po doběhu jsem dostal propagační medaili a velmi mě pobavilo, že se mě jeden člověk ptal, zda nejsem pan Jaroš, že prý jsem mu podobný. :-) Pak jsem si zaklusal další 4 km až na Pisárky a dojel domů, i tento běh byl fajn. Jsem rád, že jsem se akce zúčastnil, ostatně i systém běžel dobře, takže nevznikl žádný problém. K volbám samozřejmě též poběžím, podobně jako dělávám pravidelně, což pěkně rozvine myšlenku v názvu běhu. :-) Ostatně, už před 5 lety jsem se zúčastnil jednoho předvolebního běhu, byť s kandidátem, který nakonec nebyl ani připuštěn k volbám, letos se žádný kandidát nezúčastnil, ale bylo to též fajn. :-)


Návrat na přehled závodů