Postřehy ze závodů (Petr Kaňovský)

Návrat na přehled závodů

Zobrazit zprávy ze všech závody - rok:   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   


4.1.2019 Halový přebor Moravské Slavie - 1000 m chůze

Pořadí: 7. ze 7 mužů

Čas: 8:36

Rychlost:  6,99 km/hod (8:35 na km)

Profil: obrátková trať v atletickém tunelu délky 100m, guma

Vývoj tepu (tepů za minutu):

Foto před startem:

Závod v chůzi jsem zkusil 5,5 roku po mém dosud jediném závodu, kde jsem byl diskvalifikován po 9,55 km, tedy 450m před cílem. Od té doby už jsem odvahu nenašel, byť se závodů v chůzi začal účastnit můj kamarád Tom, kterému to velmi jde a s kterým si o jeho závodech občas píšu. Věděl jsem, že se zúčastní i závodu 4.1. v atletickém tunelu na ZŠ Svážná, tak jsem si říkal, že pokud bude práce (dohlížený systém) klidný, tak se tam přijdu podívat. Ráno jsem se cítil celkem unavený, ale po běhání venku, byť místa na ledu, to bylo mnohem lepší, takže jsem pak dostal chuť to zkusit i přímo jako účastník. Závod se konal jen 800m od mého bydliště, když před ním probíhaly i závody v bězích na 60m, 800m a do dálky, všechny ovšem jen pro mládež. Na chůzi jsem nebyl ani přihlášený, ale řekl jsem si, že tam dorazím a uvidím, když jsem čekal, že na chůzi bude přihlášeno málo lidí. Oblékl jsem na sebe krátké elasťáky a závodní dres, přes něj přehodil tričko a vestu, dal do batohu boty a vyběhl. Cestou jsem potkal v areálu Plachty hned tři chodce, tak jsem si říkal, jestli závod nepřesunuli tam, ale jen se rozcházeli před závodem. :-)

Po příchodu do tunelu jsem se přihlásil, pozdravil se s kamarády a čekal na start, který měl být v 18:00. Bohužel se ale natáhly předchozí disciplíny a navíc v chůzi startovala i mládež, tak závod muźů začal až po 19:00, celkem nás bylo sedm. Stihl jsem ale v prvních dvou závodech v chůzi sledovat, jak jdou děcka, a říkal jsem si, že když už jsem tam, že to přece jen zkusím, avšak dám si jen pozor na styl, přičemž nebudu řešit tempo. Zjistil jsem též, že největší problém bude na obrátkách, kde je třeba se otočit o 180 stupňů, že tam z děcek asi nikdo nešel správně, ale toto se samozřejmě tolerovalo.

Když závod konečně odstartoval, rozešel jsem se celkem rychle, ale už po 50m mě předešel i předposlední závodník, který se pak rychle vzdálil, tak jsem se jen soustřeďoval na to, abych šel v rámci svých schopností co nejlépe. Problém ovšem byl v tom, že mě už na konci prvního kola předešel vedoucí závodník o kolo, totéž v druhém kole, kdy mě předešel už o dvě kola, kromě toho mě pak předcházeli i jiní, ale tady to vždy vyšlo před obrátkou, tak jsem mu dělal místo a ještě něco ztratil i kvůli tomuto. Nicméně, diváci mi fandili, něco i povídali, tak jsem závod došel, sice úplně poslední a v pomalém čase, ale v pohodě. Pak jsem se rychle vydal domů, ale vše bylo v pořádku. Dostal jsem v rámci startovného i tatranku a už před startem jsem si říkal, že i kdyby jediným plusem měla být tatranka, tak to mělo smysl. :-) Ale bylo fajn i to, že jsem potkal fajn lidi, a že jsem mohl absolvovat další závod bez stresů, protože už před startem bylo jasné, že pokud mě nechají dokončit, budu poslední. :-)


Návrat na přehled závodů