Postřehy ze závodů (Petr Kaňovský)

Návrat na přehled závodů

Zobrazit zprávy ze všech závody - rok:   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   


6.10.2012 Mizuno sedmička 1,75 km (lidový běh)

Pořadí: 1. z cca. 50 běžců

Čas: 6:17,8

Rychlost:  16,68 km/hod (3:36 na km)

Průměrná TF:  170,7 tepů/min

Profil: 1 okruh v areálu Výstaviště, více zatáček, beton

Počasí: cca. 20 stupňů, slunečno

Rozložení tepovky (čas na km a tepů za minutu):Pro účast na závodech Mizuno sedmička jsem se rozhodl až v noci před závodem, poté, co jsem se domluval s kamarádem Vlastou na společném testování. Původně jsem mu slíbil, že bychom zašli na dráhu, a tam mu pomohl rozběhnout 5 km tempem kolem 3:36/km, ale obával jsem se, že bych toto nebyl schopen, neboť jsem cítil poměrně výraznou únavu, související jak s dozvukem předchozích náročných závodů, tak s nekontrolovaným "přežíráním" po Ostravském maratonu, kdy jsem konečně po skoro 2 měsících přestal sledovat jídelníček, což už bylo celkem otravné, ale potřebné (za dva týdny jsem tak nabral přes 2 kg). Napadlo mě proto, že bych se Vlastovi zmínil, že se na Výstavišti konají tyto závody, což jsem si přečetl na běžeckém serveru, a předpokládal jsem, že se bude chtít zúčastnit. Nebylo už možné se online zaregistrovat, ale dle propozic bylo možné se zaregistrovat i na místě, čehož jsme využili. Na Výstaviště jsem doběhl (5,5 km běhu) po půl desáté a než jsem vystál frontu na registraci a než jsem vyzvedl na jiném místě čip, tak už bylo asi 9:55, tedy 5 minut před startem lidového běhu, a 65 minut před startem hlavního závodu. Rozhodl jsem se zúčastnit obou závodů, protože jsem tušil, že bych v lidovém běhu mohl mít dobré umístění, případně i vyhrát, zatímco v hlavním závodě jsem na toto šanci neměl. :-)

Lidového běhu se zúčastnilo jen asi 50 lidí. Před startem jsem se ještě stačil napít a pozdravit se s ředitelem závodů, panem Kocourkem, kterého znám již od svého prvního závodu v životě, který jsem běžel v rámci závodů, které též pořádal. Postavil jsem se dopředu a od začátku vystartoval na prvním místě. Snažil jsem se běžet svižně, na hranici svých možností. Nejprve jsem si úplně nebyl jistý, kudy běžet, ale pak se přede mnou objevilo doprovodné kolo, které mne doprovodilo až do cíle. Trať vedla po rovině, ale bylo na ní více zatáček, včetně dvou o 180 stupňů. Viděl jsem, že mám určitý náskok a protože jsem netušil, jak poběží ostatní běžci ke konci, tak jsem se ho snažil udržovat až do cíle, což se mi podařilo. Doběhl jsem na prvním místě v čase 6:17,8, což znamenalo pro mě překvapivě velmi slušné tempo 3:36/km, které jsem rozhodně nečekal.

Po doběhu jsem byl vyzván moderátorem k poskytnutí rozhovoru, což mě též překvapilo, ale byl jsem rád. Komentátor přitom byl informován i o tom, že jsem běžel nedávno maraton pod 3h - pan Kocourek v tomto poskytl dobré informace. :-) Škoda jen, že lidový běh nebyl měřen čipy ani ručně, takže z něj není ani žádná výsledková listina. Věřím ale, že se mi jednou podaří vyhrát skutečný závod - dnes jsem si to jen nanečisto vyzkoušel. :-) Po závodu jsem ještě běžel závod na 7 km, vice zde Sice jsem při něm byl už celkem dost unavený a výsledek nebyl optimální, přesto ale nelituji, že jsem lidový běh běžel.


Návrat na přehled závodů